Jak zrekrutować 70 Pracowników tymczasowych w 3 tygodnie? Case Study.

8 września 2023

Case Study – Jak zrekrutować 70 Pracowników Tymczasowych w ciągu 3 tygodni?

Najważniejsze informacje:

 • Klient z branży logistycznej E-commerce w okolicach Łodzi
 • Do zrekrutowania 70 Pracowników magazynowych w 3 tygodnie
 • Czas trwania projektu 3 miesiące
 • Praca na 3 zmiany
 • Brak możliwości po rozpoczęciu projektu podmiany Pracowników na nowych
 • Projekt prowadzony na koniec 2020 roku

Klient:

Firma realizująca kompleksową obsługę logistyczną (magazynowanie, pakowanie, obsługa zwrotów) dla sklepów internetowych oraz sieci handlowych. W firmie Klienta pracuje ponad 2 500 Pracowników z czego na okres piku logistycznego wspiera się on Pracownikami z Agencji Pracy.

Oczekiwania wobec Pracowników i Agencji:

Klient zatrudniał głownie osoby ze wschodu do pracy na magazynie, zależało mu na dywersyfikacji i zatrudnieniu Pracowników z Polski. Do tej pory kilka Agencji nie było w stanie sprostać tym oczekiwaniom. Klient miał doświadczenie, że na Pracowników ze wschodu trzeba czekać za długo w związku z legalizacją pobytu, a do tego szybkie reagowanie na zwolnienia Pracowników były praktycznie niemożliwe, tego problemu nie było w przypadku Pracowników z Polski. Jako HSS Work otrzymaliśmy jako jedyni pilotażowe zapotrzebowanie na Pracowników z Polski,

Ponieważ wdrożenie na magazyn trwa około 2-3 tygodnie, ważne dla Klienta było realizowanie rekrutacji pod kątem jak najmniejszej rotacji. Musieliśmy realizować zapotrzebowanie do określonego dnia, później wprowadzeń ani zastępstw nie było.

Pracownicy musieli posiadać zdolności manualne, pracować z określoną wydajnością i znać podstawową obsługę skanera.

Zbadanie i zrozumienie potrzeb Klienta – czyli klucz do sukcesu projektu

Standardem w naszym procesie rekrutacji jest dokładnie zbadanie potrzeb Klienta, a więc odbyliśmy spotkanie w siedzibie Klienta w celu porozmawiania o problemach związanych z rekrutacją, ważnych aspektach współpracy z Agencją, ale także w celu zobaczenia miejsca pracy i zrozumienia jej specyfiki. Na tej podstawie przygotowaliśmy szczegółowy harmonogram zatrudnienia Pracowników, przedstawiliśmy go Klientowi i wspólnie jeszcze nanieśliśmy poprawki. Po akceptacji harmonogramu, ustaliliśmy w jaki sposób będziemy kontaktować się z Klientem, gdzie będzie odbywać się rekrutacja i ilu Kandydatów musi pojawić się na spotkaniu u Klienta, żebyśmy mogli zrealizować zamówienie. W końcu rekrutacja to także matematyka, odpowiednio dużo działań na różnych płaszczyznach przyniesie statystycznie więcej efektów. Żeby rekrutować trzeba mieć „materiał ludzki” do pracy.

Proces rekrutacji – czyli jak to zrobiliśmy, że nam się udało?

Projekt od samego początku był ambitny, a więc 3 tygodnie na zrekrutowanie 70 osób, którzy wcześniej przejdą wstępne rozmowy rekrutacyjne i zostaną zakwalifikowani do dalszego procesu, pojadą do Klienta w celu zobaczenie miejsca pracy przez zatrudnieniem, później przyjadą podpisać umowę do HSS Work , następnie stawią się na okres wdrożenia u Klienta. Ambitnie.

Jak wyglądał proces rekrutacji?

Od samego początku wiedzieliśmy, że praca na portalach z ogłoszeniami o pracę i agresywne czekanie na spływ CV, może nie przynieść zbyt dobrego rezultatu. Co więc zrobiliśmy?

Zrobiliśmy test rynku pracy w różnych okolicznych miejscowościach, wytypowaliśmy najbardziej rokujące i uruchomiliśmy wszystkie możliwe kanały rekrutacyjne:

Offline – między innymi:

 • ulotkowanie/plakatowanie;
 • praca na bazie Kandydatów;
 • współpraca z okolicznymi instytucjami.

Online – między innymi:

 • kampanie ADS na Facebook (dotarcie do Kandydatów pasywnych);
 • ogłoszenia o pracę na kilku portalach;
 • organiczne dodawanie ogłoszeń na grupach tematycznych;

Gdy udało się pozyskać odpowiednio dużą ilość Kandydatów, przeprowadziliśmy przygotowany specjalnie dla Klienta proces rekrutacji podczas którego weryfikowaliśmy odpowiednie kompetencje.

Sukces rekrutacyjny

Czy udało się zrekrutować Pracowników? Tak, udało się wystartować z projektem z grupą ponad 70 osób, gdzie część Pracowników już została wymieniona na etapie wdrożenia. Rotacja występuje zawsze, jednak udało się nam uzupełnić skład przed rozpoczęciem projektu.

Klient dzięki HSS Work nie musiał martwić się o zapewnienie odpowiedniej ilości rąk do pracy, dodatkowo zyskał liderów, którzy pomagali koordynować Pracę po stronie Klienta.  

Udało się nam osiągnąć cel, ponieważ nasz proces współpracy jest elastyczny i dostosowany do Klienta, najważniejszymi punktami sukcesu rekrutacyjnego było:

 • przygotowanie procesu rekrutacji wspólnie z Klientem;
 • uruchomienie wielu kanałów pozyskania Kandydatów;
 • weryfikowanie kompetencji Kandydatów;
 • uruchomienie biura on-site z dyżurami i dedykowanie do projektu 3 specjalistów;
 • elastyczne podejście do potrzeb klienta (spotkania statusowe 1x w tygodniu z Kierownikami, wysyłanie raportów naszych działań, oferta zależna od ilości zatrudnionych osób).

Ten projekt rekrutacyjny był ambitny i zakończył się sukcesem. Nasze działania sprawdzają się także w przypadku innych Klientów, którzy mają duże zapotrzebowanie sezonowe na dużą ilość Pracowników. Jako Agencja HSS Work, chętnie zawsze pomagamy firmom, którym zależy na szybkim pozyskaniu Pracowników i maksymalnym uproszczeniu procesu rekrutacyjnego.

Daniel Raszkiewicz- Dyrektor Sprzedaży w HSS Work

Czy artykuł był pomocny? TAK NIE

Podziel się artykułem:

Przejdź do sekcji blog, znajdziesz tam ciekawe artykuły, które dla Ciebie przygotowaliśmy