Zamieszczona: 23 lutego 2024
Pomorskie

Główny Księgowy

Nasz Klient jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej, specjalizującej się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Z siedzibą w Kwidzynie, zatrudniająca 65 pracowników i dysponująca nowoczesnym parkiem maszynowym.

Nasze oczekiwania:

  • 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku.
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne.
  • Znajomość prawa podatkowego (PIT, CIT, VAT), zasad księgowości i rachunkowości.
  • Biegła znajomość języka angielskiego.
  • Umiejętność pracy w pakiecie MS Office i specjalistycznych aplikacjach księgowo-finansowych.

Dodatkowe atuty:

  • Znajomość branży produkcyjnej.

  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę w spółce, która jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej.
  • Strategiczne w organizacji i wysoce samodzielne stanowisko.
  • Praca w godzinach 7-15 / 8-16.
  • Niezbędne narzędzia do pracy.
  • Możliwość rozwoju i udziału w szkoleniach.

Twoje zadania:

  • Nadzorować merytoryczny i organizacyjny poprawne działanie księgowości w firmie, zarządzając pracą działu księgowości.
  • Przygotowywać bilanse, raporty okresowe oraz sprawozdania finansowe.
  • Nadzorować poprawność rozliczeń podatkowych i zapewnić zgodność działań finansowych firmy z obowiązującymi przepisami prawnymi.
  • Kierować prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych i współpracować z instytucjami kontrolnymi (Urząd Skarbowy, audytorzy zewnętrzni, itp.).
  • Sporządzać roczne sprawozdania finansowe oraz inne niestandardowe raporty na potrzeby kierownictwa firmy.
  • Nadzorować i zatwierdzać inwentaryzacje (miesięczne i roczne), rozliczać płatności bankowe oraz zarządzać gotówką i płatnościami.
  • Nadzorować i kontrolować dokumentację kadrowo-płacową.
  • Inicjować i uczestniczyć w ciągłym doskonaleniu procesów i systemów zarządzania jakością, monitorować postępy w osiąganiu celów oraz zadowolenie klientów w zakresie księgowości.
  • Koordynować pracę działu księgowości, egzekwować przestrzeganie przez pracowników przepisów i zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy, utrzymywać relacje z szefami innych działów.